25. Září 2011

Druzí ve finále okresní ligy

Počet zobrazení: 3742, Kategorie: Aktuality

Druzí ve finále okresní ligy

Poslední soutěží, kterou letos naše družstvo mužů absolvovalo, bylo finále Opavské ligy, které se pořádalo 25. září 2011 v krásném areálu v Těškovicích. Přesný název soutěže je "O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru ÚO Opava" a je určena pro prvních šestnáct družstev právě skončeného ročníku Opavské ligy.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách- běhu na 100 metrů s překážkami (běželi čtyři závodníci z družstva a do součtu se započítávaly tři časy nejlepších z nich) a požárním útoku. O celkovém výsledku měl rozhodnout součet umístění z těchto dvou disciplín. V případě rovnosti součtu dvou družstev, měl rozhodnout o vítězi lepší pokus v požárním útoku. A na tomto pravidle postavilo naše družstvo svou taktiku. Protože, největší favorit tohoto závodu, kluci z Těškovic, mají v družstvu výborné stovkaře a náš nejlepší stovkař Péťa Langer ještě nebyl úplně zdravotně v pořádku, rozhodlo se naše družstvo nehonit se na stovkové dráze s těškováky, ale pohlídat si spíše družstva za sebou. Těškovice jsme pak chtěli potrápit při požárním útoku. A jak si naši muži stanovili svou taktiku, tak ji taky začali plnit. Závod našemu družstvu skvěle rozběhl Péťa Langer časem 17,19 s, poté do součtu přispěli i Péťa Pustelník a Pavel Sněhota dvěma nízkými devatenáctkami. Naše první pokusy úspěšně ukončil Ondra Langer časem 18,07 s. Ve druhém kole už se nezlepšil ani Péťa, ani Ondra Langrovi, ti však už měli kvalitní časy z prvního kola. Zato důležité zlepšení zaznamenal jak Péťa Pustelník, tak i Pavlík Sněhota. Péťa zaběhl čas 18,76 s, Pavlík dokonce 18,59 s. Do konečného součtu se tedy počítal čas Péti (17,19 s), Ondry (18,07 s) a Pavlíka (18,59 s). S celkovým součtem 53,85 s jsme tedy ve stovkách vybojovali předpovězené druhé místo za Těškovicemi (51,96 s) a před Štítinou(56,22 s), Kobeřicemi (56,57 s) a profesionály z Opavy (56,63 s).

Na řadě byl tedy požární útok. I když v bodovém systému mělo na vítězství po první disciplíně šanci více družstev, hlavní pozornost se soustřeďovala především na souboj Těškovic a Borové. Bylo jasné, že pokud tyto dvě družstva v požárním útoku nijak vážněji nezaváhají, tak celkový vítěz vzejde právě z této dvojice. Bylo to tedy kdo z koho. Jako první se na start postavilo družstvo z Těškovic. Místní složitější podmínky, kdy se do terčů opíraly nepříjemné paprsky právě zapadajícího sluníčka, naznačovaly , že se časy budou pohybovat až nad hranicí pětadvaceti sekund. Těškovičtí svůj útok zvládli na jedničku. Bez výraznější chyby na provedení útoku se dobře poprali také se samotným nástřikem terčů a časem 27,21 s se jasně ujali vedení v této disciplíně. Na tahu tedy byli naši borci. Ti se do útoku pustili s velkým odhodláním. I přesto, že byl jejich pokus skvěle rozběhnutý, čas Těškovic se vinou špatného nástřiku na pravém terči nepodařilo překonat. V táboře Těškovic tedy mohly vypuknout zasloužené oslavy. Naše družstvo nakonec časem 29,17 s skončilo v požárním útoku na třetím místě a tak si s přehledem uhlídalo konečnou druhou příčku.

Pro naše družstvo je druhé místo v tomto významném závodě dalším z větších úspěchů a tak měli určitě důvod k radosti. Důkazem toho byla dobrá nálada, která některé členy zdržela v Těškovicích až do pozdních nočních hodin, kdy společně s místními borci oslavili dosažené výsledky.

Další fotky z finále ligy si můžete prohlédnout v sekci Fotky=>Soutěže=>2011.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Následujte nás
Sledujte nás na MY Space
Náš kanál na YouTube