Aktuality

25. Duben 2012 | Kategorie: Aktuality

Nové webové stránky našeho sboru

Tak je to konečně tady! Už i borovský hasičský sbor má své vlastní webové stránky. Autorem stránek je Martin Richta, náš kolega - hasič z Neplachovic, který má s tvorbou internetových stránek již mnohé zkušenosti. I v našem případě odvedl vynikající práci a my doufáme, že se Vám stránky budou líbit stejně jako nám.

Na stránkách najdete mnoho informací o našem sboru, o jeho historii a také něco málo o historii Borové. Můžete si zde prohlédnout fotky nebo videa ze soutěží dospělých a dětí, ale také z různých kulturních akcí sboru. Součásti webovek je také diskuzní fórum, kde se můžete zapojit také Vy! Budeme rádi za každou připomínku, ale třeba taky oprávněnou kritiku nebo naopak pochvalu, kterou nám touto formou vyjádříte.

Naše stránky ještě nejsou v plném provozu, především v sekci "video" budeme v co nejkratší době doplňovat videoklipy i z dřívějších let, ale také ostatní sekce se budeme snažit průběžně doplňovat a aktualizovat tak, abyste měli vždy co nejčerstvější informace.

17. Únor 2012 | Kategorie: Aktuality

Borová hostila Výroční valnou hromadu 11. okrsku

Borová hostila Výroční valnou hromadu 11. okrsku

Dne 17. února 2012 se do Borové sjeli zástupci jednotlivých sborů jedenáctého okrsku opavského okresu. V místní hasičské zbrojnici zde probíhala slavnostní Výroční valná hromada. V tomto okrsku, do kterého patří také náš sbor, je zvykem, že valná hromada probíhá formou plesu, který pořádá každým rokem jiný sbor.

12. Únor 2012 | Kategorie: Aktuality

Tradiční Hasičský ples se vydařil

Tradiční Hasičský ples se vydařil

V sobotu 12. února náš sbor pořádal v sálu místní hasičské zbrojnici svůj tradiční Hasičský ples. Po krátkém přivítání, které pronesl jednatel sboru pan Stavař, nám začala k poslechu a tanci hrát skupina borovského zpěváka pana Pepy Bochňáka.

15. Leden 2012 | Kategorie: Aktuality

V měsíci lednu proběhla Výroční valná hromada sboru

V měsíci lednu proběhla Výroční valná hromada sboru

Dne 15. ledna 2012 proběhla v sále naší hasičské zbrojnice Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů v Borové. Sešlo se zde 54 členů sboru, včetně vzácných hostů, pana Mgr. Herberta Pavery - starosty obce Bolatice a pana Josefa Balarina, starosty Sboru dobrovolných hasičů v Bolaticích.

15. Prosinec 2011 | Kategorie: Aktuality

Tradiční předvánoční zabíjačka měla dobrý ohlas mezi občany Borové

Tradiční předvánoční zabíjačka měla dobrý ohlas mezi občany Borové

Jako každým rokem, tak i letos náš sbor pořádal tradiční zabíjačku. Letos proběhla ve dnech 15. - 17. prosince 2011. Opět jsme zabíjeli dvě prasata, tentokrát o rekordní společné váze 485 kilogramů.

04. Prosinec 2011 | Kategorie: Aktuality

Posledního výletu v roce 2011 se zúčastnily téměř všechny děti

Posledního výletu v roce 2011 se zúčastnily téměř všechny děti

V sobotu 4. prosince vyrazilo celé družstvo mladších žáků do Ostravy, aby si užilo dárek, který za své celosezónní snažení dostalo od svých vedoucích. Byl jím výlet na radniční věž a do multikina Cinestar. Protože zájem o výlet byl obrovský, tak museli vedoucí trošku zaimprovizovat s dopravou.

12. Listopad 2011 | Kategorie: Aktuality

Večírek mládeže k ukončení sezóny se vydařil

Večírek mládeže k ukončení sezóny se vydařil

Na sobotu 12. listopadu si vedoucí mládeže připravili pro všechny své svěřence zábavné odpoledne, které mělo symbolicky zakončit první rok ,,života´´ našich nově vzniklých mládežnických oddílů. Pozvány byly všechny děti, které se jakkoliv v roce 2011 zapojily do hasičského dění v našem sboru. Sebou si mohly vzít také rodiče či prarodiče. Pro děti byl připraven zábavný program plný hudby, tance a různých soutěží.

10. Říjen 2011 | Kategorie: Aktuality

Mladší žáci si ze soutěže ve Chvalíkovicích přivezli svůj první pohár

Mladší žáci si ze soutěže ve Chvalíkovicích přivezli svůj první pohár

S jediným cílem, vybojovat si konečně nějaký pohár ze soutěže, vyjeli naši mladší žáci v sobotu 8.října na poslední kolo podzimní části Opavské ligy mládeže do Chvalíkovic. V předchozích kolech v Hněvošicích a Slavkově skončili pokaždé na pátém místě, jen s minimálním odstupem na medailové příčky.

25. Září 2011 | Kategorie: Aktuality

Druzí ve finále okresní ligy

Druzí ve finále okresní ligy

Poslední soutěží, kterou letos naše družstvo mužů absolvovalo, bylo finále Opavské ligy, které se pořádalo 25. září 2011 v krásném areálu v Těškovicích. Přesný název soutěže je "O pohár ředitele Hasičského záchranného sboru ÚO Opava" a je určena pro prvních šestnáct družstev právě skončeného ročníku Opavské ligy.

20. Září 2011 | Kategorie: Aktuality

Našim mužům se nepodařilo obhájit titul v Opavské lize

Našim mužům se nepodařilo obhájit titul v Opavské lize

V neděli 18. září vyjelo naše družstvo mužů na poslední- desáté kolo Opavské ligy do Malých Hoštic. Letošní ligový ročník čítal jen jedenáct soutěžních kol a z toho ještě muselo být jedno kolo zrušeno pro nepřízeň počasí.

13. Září 2011 | Kategorie: Aktuality

Naši mladší žáci měli svou soutěžní premiéru

Naši mladší žáci měli svou soutěžní premiéru

Dne 10. září 2011 vyjelo naše družstvo mladších žáků na svou vůbec první soutěž. I když družstvo prakticky funguje již od května, svou soutěžní premiéru si schovávalo až na podzim.

29. Srpen 2011 | Kategorie: Aktuality

Naše přípravka se představila na Uliční slavnosti

Naše přípravka se představila na Uliční slavnosti

Dne 27. 8. 2011 se v Borové pořádala, již tradičně v tomto čase, Uliční slavnost tzv. Strassenfest. Každým rokem se pořadatelství ujme jedna z ulic Borové. Obyvatelé pořádající ulice pak dům od domu připraví nějakou specialitu pro své spoluobčany. Program této oblíbené borovské akce zpestřilo také vystoupení nejmenších borovských hasičů, družstva přípravky - Borovský plamínek.

24. Srpen 2011 | Kategorie: Aktuality

Mistrovství ČR Ostrava

Mistrovství ČR Ostrava

Ve dnech 19. - 21. 8. 2011 proběhlo v Ostravě-Zábřehu společné Mistrovství České republiky dobrovolných a profesionálních hasičů v požárním sportu. Na toto mistrovství postoupilo po vítězstvích v okresním a krajském kole také družstvo mužů ze Sboru dobrovolných hasičů v Borové. 

16. Srpen 2011 | Kategorie: Aktuality

Naši muži opět obhájili vítězství na domácí soutěži

Naši muži opět obhájili vítězství na domácí soutěži

V měsíci srpnu náš sbor již tradičně pořádá svou hasičskou soutěž O pohár starosty SDH Borová a tak se i letos, konkrétně v neděli 14. srpna do sportovního areálu v Borové sjelo rekordních 41 družstev, aby změřily síly v disciplíně požární útok. Protože je naše soutěž již čtvrtým rokem zařazena do seriálu soutěží Opavské ligy, soutěžilo se na jednotné, neupravené požární čerpadlo a na nástřikové terče.

Následujte nás
Sledujte nás na MY Space
Náš kanál na YouTube