13. Září 2011

Naši mladší žáci měli svou soutěžní premiéru

Počet zobrazení: 5876, Kategorie: Aktuality

Naši mladší žáci měli svou soutěžní premiéru

Dne 10. září 2011 vyjelo naše družstvo mladších žáků na svou vůbec první soutěž. I když družstvo prakticky funguje již od května, svou soutěžní premiéru si schovávalo až na podzim.

Na jarní soutěže totiž ještě nebylo natrénováno a v létě dětské soutěže nejsou. Proto jsme se rozhodli počkat až na nový ročník Opavské ligy. Té se v dospělé kategorii zúčastňuje také naše družstvo mužů. Nový ročník této ligy mládeže byl zahájen právě v sobotu desátého září (dětská liga se odehrává fotbalovým systémem podzim-jaro) soutěží v Mokrých Lazcích a naše družstvo na ní vyjelo v počtu jedenácti členů, tří vedoucích a patnácti fanoušků-rodičů a sourozenců. Soutěž probíhala ve dvou disciplínách- požárním útoku a štafetě dvojic. Podle součtu umístění z těchto dvou disciplín se určilo konečné pořadí. V ,,naší´´ kategorii mladších žáků se soutěže zúčastnilo dvanáct družstev. Protože počet jedenácti závodníků v našem družstvu nebyl příliš ideální a někdo z družstva by musel vypadnout, rozhodli se naši vedoucí vypůjčit si jednoho závodníka z cizího družstva a rozdělit naše družstvo na dvě v počtu sedmi a pěti závodníků. První družstvo ve složení Rostík, Matěj, Kryštof, Tomík, Pěťa, Áda a Mates se tedy mohlo zúčastnit obou disciplín, druhé družstvo ve složení Natálka, Tadeáš, Verča, Jiřík a vypůjčený Vojta si mohlo zaběhnout alespoň štafetu dvojic. První na programu byl požární útok. Soutěžilo se na jednotné požární čerpadlo a nástřikové terče. Naše družstvo, silně povzbuzované svými fanoušky, zaběhlo hezký pokus s výsledným časem 36,61 s a v této disciplíně obsadilo velice pěkné 7. místo.

Na řadu tedy přišla druhá disciplína- štafeta dvojic. V té už se bohužel naše první družstvo nevyvarovalo chyb. Nervozita v našich řadách způsobila dva předčasné starty a tudíž dvacet trestných sekund. Výsledný čas byl 110,90 a celkově desáté místo v této disciplíně. Naše druhé družstvo zaběhlo štafetu za 118,72, což bylo příjemným překvapením, protože někteří členové této štafety měli za sebou pouze pár tréninků. I když nám druhá disciplína nevyšla úplně podle představ, naše družstvo to v pořadí nikam neposunulo a zůstali jsme na sedmé příčce, stejně jako po první disciplíně.

Konečné sedmé místo ze dvanácti zúčastněných družstev je fantastický úspěch, když vezmeme v potaz, že to byla soutěžní premiéra. Našim mladým reprezentantům každopádně gratulujeme, jsme na ně patřičně hrdí a přejeme jim, aby dosahovali ještě mnoha tak dobrých a ještě lepších sportovních úspěchů.

Další fotky ze závodu najdete v sekci Fotky=>Mládež.
Videozáznam v sekci Video=>Mládež.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Následujte nás
Sledujte nás na MY Space
Náš kanál na YouTube