20. Září 2011

Našim mužům se nepodařilo obhájit titul v Opavské lize

Počet zobrazení: 3727, Kategorie: Aktuality

Našim mužům se nepodařilo obhájit titul v Opavské lize

V neděli 18. září vyjelo naše družstvo mužů na poslední- desáté kolo Opavské ligy do Malých Hoštic. Letošní ligový ročník čítal jen jedenáct soutěžních kol a z toho ještě muselo být jedno kolo zrušeno pro nepřízeň počasí.

Tabulka tedy byla, oproti loňskému 14-kolovém ročníku, kdy naši muži měli jistotu prvního místa už dva závody před koncem ročníku, mnohem vyrovnanější. V průběhu celého letošního ročníku se pravidelně měnil lídr tabulky. Po prvním kole to byl Uhlířov, po druhém naše družstvo, po třetím kole se na špici usadil Hasičský záchranný sbor z Opavy, po pátém kole Těškovice a po šestém kole opět naši borci. Těm vedení vydrželo až do posledního- desátého kola. Před tímto kolem mělo naše družstvo 4 body náskok na druhé Těškovice, devatenáct bodů na třetí Kravaře, dvacet bodů na HZS Opava a 25 bodů na pátý Uhlířov. Protože maximální bodový příděl z jednoho závodu je deset bodů, bylo při pohledu na tabulku jasné, že o vítězi se rozhodne už jen mezi družstvy z Borové a Těškovic. I když čtyřbodový náskok se mohl někomu zdát jako dostatečný, našim mužům bylo jasné, že udržet ho nebude vůbec jednoduché. Také počasí v době pokusu našeho družstva nebylo zcela ideální, foukal silný vítr a to ztěžovalo družstvům jak přípravu, tak samotný pokus, především nástřik terčů. Na start se naši muži postavili jako druzí v pořadí, hned po nich svůj pokus předvedli borci z Těškovic. Příprava našeho družstva proběhla hladce. Bohužel těsně před samotným startem, stejně jako na mistrovství ČR, spadla našim klukům vlivem větru nachystaná košová savice. To mělo za příčinu značnou časovou prodlevu při našroubování koše na savici a aby toho nebylo málo, tak ani našim proudařům se nepodařilo vyrovnaně nastříkat deset litrů vody do svých terčů. Pravý proud měl nastříkáno téměř o dvě sekundy pomaleji než proud levý. Výsledný čas tedy nebyl vůbec dobrý-30,29 s.

Na řadu přišel tedy náš jediný soupeř-kluci z Těškovic. Ti svůj pokus zvládli výborně, malé zdržení na koši napravili perfektním nástřikem obou terčů, který stlačil výsledný čas na hodnotu 26,79 s, což nakonec stačilo na druhé místo v závodě. Protože čas našich mužů nakonec stačil až na desátou příčku, přeskočili těškovičtí kluci naše družstvo v tabulce o celé čtyři body a zaslouženě se stali mistry Opavské ligy pro rok 2011. Na prvních pěti místech v tabulce se odehrála ještě jedna změna. Opavští profesionálové si v Malých Hošticích vybojovali třetí místo, což v konečném součtu znamenalo posun v tabulce ze čtvrtého na třetí místo, odkud odsunuli Kravaře, které v Malých Hošticích skončily "až" čtvrté.

Konečná tabulka mužské části Opavské ligy tedy vypadala následovně:

 1. Těškovice - 127 bodů
 2. Borová - 123 bodů
 3. HZS Opava - 111 bodů
 4. Kravaře - 110 bodů
 5. Uhlířov - 107 bodů
 6. M. Hoštice - 83 bodů
 7. Kobeřice - 76 bodů
 8. Štítina - 68 bodů
 9. Vrbka - 67 bodů
 10. Otice - 67 bodů
 11. Kom.Chaloupky - 66 bodů
 12. Jamnice - 61 bodů
 13. D. Životice - 59 bodů
 14. Kylešovice - 57 bodů
 15. Hlavnice - 56 bodů
 16. Pustá Polom - 54 bodů
 17. Komárov - 50 bodů
 18. Bobrovníky - 49 bodů
 19. Štěpánkovice - 43 bodů
 20. Nové Sedlice - 33 bodů
 21. Slavkov - 30 bodů
 22. Darkovice - 20 bodů

I když se druhé místo v soutěži s příhlédnutím na celý průběh ročníku může zdát jako zklamání, pro naše družstvo je to po čtvrtém místě v roce 2008, druhém v roce 2009 a prvním v roce 2010 jeden z dalších úspěchů, kterých v Opavské lize dosáhli. Navíc letošní ročník byl o to těžší, že se do družstva zapojili dva nováčci a příprava na ligu byla po postupu na mistrovství ČR odsunuta až na druhou kolej. Každopádně našim mužům k tomuto úspěchu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho sboru.

Fotky ze závodu v Malých Hošticích, ale i z ostatních závodů Opavské ligy najdete v sekci Fotky=>Soutěže=>2011.
Videozáznamy naleznete v sekci Video=>Soutěže=>2011.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Následujte nás
Sledujte nás na MY Space
Náš kanál na YouTube