10. Říjen 2011

Mladší žáci si ze soutěže ve Chvalíkovicích přivezli svůj první pohár

Počet zobrazení: 5894, Kategorie: Aktuality

Mladší žáci si ze soutěže ve Chvalíkovicích přivezli svůj první pohár

S jediným cílem, vybojovat si konečně nějaký pohár ze soutěže, vyjeli naši mladší žáci v sobotu 8.října na poslední kolo podzimní části Opavské ligy mládeže do Chvalíkovic. V předchozích kolech v Hněvošicích a Slavkově skončili pokaždé na pátém místě, jen s minimálním odstupem na medailové příčky.

Motivace byla o to větší, že se jednalo o poslední závod v roce 2011 a na další šanci by museli čekat až do jara. Na soutěž do Chvalíkovic jsme vyjeli opravdu v hojném počtu, a tak jsme mohli postavit hned dvě družstva. Vedoucí se dohodli, že se to rozdělí na kluky a holky. V klučičím družstvu byl Rosťa, Tadeáš, Martin, Mates, Adam, Péťa, Kryštof a Tomík. Holky byly ve složení Lucka, Verča, Hanka, Zuzka, Kačka, Natálka a vypomohl jim Jiřík. Soutěž probíhala v disciplínách požární útok a štafeta 4*100 metrů s překážkami. Tak jak je zvykem na dětských soutěžích, celkový výsledek se určuje podle součtu umístění z těchto dvou disciplín. Prvním naším družstvem, které do soutěže zasáhlo, byli kluci se svým pokusem na požárním útoku.

I když počasí v průběhu závodů nebylo vůbec ideální, byla zima a hustě mrholilo, naši kluci se s nástrahami tratě, především s podmáčeným trávníkem, vyrovnali perfektně a svůj pokus zvládli v úžasném čase 22,43 s. Tento čas byl dlouho vedoucím, dokud ho nepřekonali mladší žáci ze Štěpánkovic a Malých Hoštic. Ovšem to byli jediní, kteří naše družstvo překonali a tak si kluci vybojovali z požárního útoku tři body za třetí místo, což znamenalo dobrou výchozí pozici do další části závodu.

Také děvčata svůj pokus na útoku zvládla na jedničku. Když vezmeme v úvahu, že se jednalo o jejich vůbec první soutěžní útok, tak čas 30,63 s je fantastický.

Holky předvedly devátý nejlepší útok a logicky si tedy do druhé disciplíny přenesly 9 bodů. Výborný vstup do soutěže však obě družstva musely ještě potvrdit v druhé disciplíně. Jako první ke svému pokusu nastoupilo první družstvo kluků ve složení Tadeáš, Tomík, Mates a Rosťa. Předvedli velice povedený pokus bez výraznější chybičky a zaběhli kvalitní čas 66,19 s.

Druhá klučičí čtveřice ve složení Martin, Kryštof, Adam a Péťa zaběhla také velice rychlý pokus, ale bohužel na posledním úseku se nám nepodařilo zapojit proudnici a proto byl celý pokus rozhodčím prohlášen za neplatný. Ale protože už se nám započítal čas první čtveřice, tak neplatný pokus naší druhé čtyřky už v celkovém hodnocení nehrál žádnou roli.

S časem první štafety jsme obsadili 3. místo mezi všemi štafetami. O poznání těžší úkol před sebou mělo naše holčičí družstvo. Protože v tomto družstvu bylo pouze sedm členů, mohla na štafetu nastoupit pouze jedna čtveřice. Tato štafeta ve složení Hanka, Jiřík, Lucka a Verča si ovšem s tímto tlakem hravě poradila a s časem 75,62 s obsadila ve štafetách 9. místo.

Naše holky tedy obsadily 9. místo v požárním útoku a 9. místo ve štafetě. Celkový součet umístění tedy byl 18 bodů a to v konečném pořadí znamenalo 9.místo z celkově patnácti zúčastněných družstev.

Kluci nakonec k třetímu místu v požárním útoku přidali ještě 3. místo ve štafetě a to stačilo v konečném součtu k fantastickému druhému místu za družstvem ze Štěpánkovic a před družstvem z Markvartovic.

Protože se ve Chvalíkovicích kromě ohodnocení za celkové umístění rozdávaly zvlášť i poháry za požární útok, dostali naši žáci jako bonus ještě pohárek za 3. místo v útoku.

Cesta domů byla tedy hodně radostná, a radost se ještě znásobila po příjezdu, kdy na naše malé závodníky čekalo dětské šampaňské, které zakoupili vedoucí. Každé dítko si tak mohlo připít ze svého prvního vyhraného poháru. Naší povinností je tedy pogratulovat našim mladším žákům ke svému prvnímu velkému úspěchu a popřát, aby se jim i nadále tak skvěle dařilo.

Více fotek ze závodů mladších žáků najdete v sekci Fotky=>Mládež.
Videozáznamy můžete zhlédnout v sekci Video=>Mládež.

Napsat komentář

Komentujete jako host.

Následujte nás
Sledujte nás na MY Space
Náš kanál na YouTube